A Baranta hagyományos magyar harcművészeti stílus az alábbi verseny-szakágakra és hagyományőrző formákra oszlik:
I. Thug-Baranta (gyalogos szakág)
II. Ráró-Baranta (lovas szakág)
III. Oslu Baranta (a lovas vagy a gyalogos szakág versenyeztetési rendszerének egy-egy versenyszámának önállóan való megrendezése)
- Oslu egyéni
- Oslu Tömén / Szállás (csapat)
IV. Baranta harci játékok (a barantához kapcsolható –a harci képességeket fejlesztő- olyan csoportos és egyéni játékok, amelyek a magyar kultúrkincsben fellelhetőek)
Mivel a Baranta az összetett képességű és képzettségű harcos fensőbbségét vallja a fegyver- és eljárás-specialistákkal szemben ezért a Ráró és Thug szakágak bajnokai lehetnek magyar bajnokok, az Oslu versenyeken nem. Az Oslu versenyeken általában csakolyan versenyzők indulhatnak, akik az összetett versenyeken is indulnak. Csak olyan személyek jelenthetnek kivételt, akik egy adott sportágban képviselt kiemelkedő tudásukkal hozzájárulnak az adott versenyszám gyorsabb fejlődéséhez (pl. övbirkózó versengés eseténmeghívott birkózó, cselgáncs, szambó világbajnokok).
Az Oslu Tömén versenyeken 3-6 fős csapatok küzdenek meg egymással (pl. egy övbirkózó versenyen 6-6 fő. Az első párosok küzdelme utás a győztes bent maradhat vagy cserére kerülhet, illetve a verseny közben lecserélhető. A legfontosabb szabály, hogy a csapat minden tagja csak egy alkalommal kerülhet be a küzdelembe. Ez azt is jelentheti, hogy az egyik csapatban lévő jól felkészült versenyző a másik csapat mind a hat tagját legyőzheti egyhuzamban.)
Ezek a versenyek az együttműködés fejlesztését segítik elő. Az Oslu versenyek elsősorban az egyes versenyszámok minél jobb elsajátítását, a harci tapasztalatok gyűjtését segítik elő a felkészülési időszakokban. A Baranta harci játékok közül a Köbbörő (Buszkasi) pályajátékban rendezhetnek magyar bajnokságot 3-6 fős csapatokkal. A többi harci játék elsősorban a fiatalabb korosztályok játékos felkészülését szolgálja.
baranta.org