Vízönellátás
Fekete Bence 2014.01.26. 09:46
Idézet Országh Jóska bátyánk leveléből:
"Az utóbbi években a szürkevíz egyedi kezeléséről kialakított szemlélet lassan átalakult. Szeretném felhívni figyelmedet arra a tényre, hogy a KEGYEDI rendszert az Université de Mons laboratóriumaiban, kutató csoportommal dolgoztuk ki, a belga állam anyagi támogatásával (kb. 12 millió belga frank mai pénzben kb. 100 millió forint). Bár a belga államnak joga lett volna rá, a rendszert nem szabadalmaztatta. Pedig 1999-ben ez a rendszer valóban forradalmi újdonság volt..."
Folytatás:
"...Azóta sok víz lefojt nemcsak a Dunán, hanem itt a Meuse folyón is. A fenntartható szennyvízkezelésről alkotott nézetek - az enyémek is - 14 év alatt sokat változtak. Az ide csatolt szövegben (A háztartási szürkevíz hasznosítása), röviden összefoglaltam azokat a megoldásokat, amelyek a KEGYEDI rendszer "utódai", viszont környezetvédelem szempontjából hatásosabbak, olcsóbbak és sokkal egyszerűbbek.
Most már tudjuk, hogy a háztartási szennyvíz csak akkor válik nehezen kezelhető hulladékká, amikor a szappanos és a fekáliás vizet ostoba módon összekeverik. Viszont veszélyes hulladékká csak tisztítás után válik. A szennyvíz tisztítását tehát jobb lenne elfelejteni. A szennyvizeket (a szürke - és fekáliás vizet) nem "tisztítani" kell, hanem teljes egészében hasznosítani lehet és kell is. Nincs más fenntartható megoldás. A "mindent szennyvízcsatornába rendszer" pontosan olyan hibás, mint a "mindent a kukába rendszer".
Most zajlik Budapesten a Vízügyi Csúcstalálkozó, amire a Vidékfejlesztési Minisztérium által szervezett fórumon az én javaslataimat is bemutatták. Sajnos ezek a javaslatok nem kerültek bele a magyar küldöttség munka jegyzeteibe. Ide csatoltam ennek a beadványnak (Vízpolitika másként) is a szövegét.
Üdvözlettel,
Jóska bácsi"
További három cikk megtekinthető:
|