"Magyarul mondva" 1.rész
Fekete Bence 2014.09.21. 22:07
ISMÉTLÉSKÉPPEN...
Nyelvünk ragozó rendszerét, már megvizsgáltuk. Egy-egy szavunk gyökét (gyökerét) is bemutattam. A ragozó rendszerű nyelvek egyébként nagyon ritkák. Amikre igeragozást mondunk, pl. német, angol, stb. ezek nem ragozások, hanem toldalékolások. A ragozás az, hogy ha vannak gyökök, azoknak mindig egy picit (ici-picit) módosítom a jelentését, mindig egyre tovább és tovább éltetem. Nem értem, még mindig, ha kinyitom a magyar értelmező kéziszótárt, hogy a csudába gondolhatják komolyan azt, amit oda firkálnak (irka-firka). Hogy mondhatják, hogy minden egyes szavunkat innen-onnan lopkodtuk? Bemutattam már a gyököket, így ennek a lopkodós történetnek 0 a valószínűsége. Ez egy összetett nyelv, annyira ésszerű, mindennek megvan a gyöke és azoknak egy MÉLYEBB jelentéstartalma.Nem más jelentése, hanem mélyebb! Igen, tényleg vannak hasonló szavaink, melyek sok nyelvvel azonosak. Azt azonban nehéz elképzelni, hogy mi lopkodtunk, és véletlenül összeáll egy ragozó rendszerré. Egyetlen módon jöhet létre: ez a kultúra nőtte ki magát, majd terjedt szét a világban. Egy-egy apró rész mindenhol megtalálható nyelvünkből, ezt az etimon-vizsgálatnál említettem.
ÉVKÖR
A négy kitüntetett pont: tavaszi, és őszi nap-éj egyenlőségek, valamint a nyári és téli napfordulók. Ezekre épülnek az ünnepeink. (Húsvét – mozgó ünnep, de a nap-éj egyenlőség környékére esik. A Szentiván-éj – egykor nagyon fontos volt, párválasztással kapcsolatos. Szentmihály-nap, ami szintén kikopott és a Karácsony). Ha felrajzolom, akkor az egyik legősibb mintát kapom. Ezek a körosztok. Észrevettük a folyamatot? Felosztom a kört.
Döntsük már el! Vajon honnan származik a kereszt szavunk? A német quer-ből, az angol cross-ból, vagy a görög „chris"-ből származik e? Ott semmit nem jelent, itt pedig, mondtam a folyamatot is. Kört osztok, keresztet rajzolva.
TAMANA
Röviden: ez a rendszer a kárpát-medencei földrajzi neveket kutatja fel szerte a világban. Azért Tamana, mert ez a kis község a Bácskában található, de 37 Tamana nevű községet találtak még a világban. Egyező neveket pedig több mint 7 ezret. (Buda az USA-ban, Bihar Indiában, Tiszamártély szintén az USA-ban, Temesvár, Csonkavára, Tarnaméra Ázsiában, Zalán, Magyar a Fülöp-szigeteken, Kunár-folyó, Kismiskán település Afganisztánban, Szeged Egyiptomban, Tóvári Ausztráliában, stb). A térképen csak a Magyar elnevezés előfordulását lehet látni. Rá lehet fogni, hogy véletlen, de azért vegyük már észre, hogy ennyi véletlen nincs. Ráadásul a „Véletlen” a buták istene. Azt jelenti, hogy nem látom a mögöttes tartalmat. Mégis mire bizonyíték ez?
KIRAJZÁSOK
Amikor a Föld a szűz-korszakába lépett, akkor elkezdődött a szász-kirajzás. Szűz az a minőség, amikor mindent beoszt, feloszt, analizál, stb. Ilyen minőségű népek az angolok és a németek. Nagyon pontosak. Van türelmük órákig bütykölni egy-egy alkatrészen, ezért tudnak nagyon jó autókat csinálni. Mi nem tudnánk, mert nem ez ránk a jellemző. Ebből a szász-kirajzásból alakultak ki az újszász nevek is: pl.: Yorkból „New York”, Englandből „New England”, Orleansből „New Orleans”, stb.
Most is mindenütt megtalálhatóak ezek a nevek. Elképzelhető, hogy a Kárpát-medencéből többször is vándoroltak ki magyarok? Természetesen, és a világ ALAP névanyagát vitték magukkal: az ŐSI névanyagot.
Géczy Gábor előadásai alapján.
|