AZ ÉLET TÖRVÉNYEI 1.
Feketéné Réka 2014.09.08. 14:11
A FORRÁS TÖRVÉNYE
Az élet, a teremtés, a világmindenség pontosan meghatározott törvények alapján működik. És ezek által működik tökéletesen. Igen, tökéletesen. Minden, ami Isten alkotása tökéletes. Még mi is, isten ugyanis nem teremt selejtet. Így az élet /mely Istentől származik/ törvényei is tökéletesek.
A teremtés alaptörvénye a Forrás törvénye, azaz, hogy minden teremtmény a teremtőjéhez, forrásához tér vissza. Ez a törvény tartja össze a Világegyetemet és ezért tér vissza hozzánk minden gondolatunk, szavunk, cselekedetünk. Bármit gondolunk, mondunk, teszünk, az számít, az hatással van a Világegyetemre. Ha jó teremtést indítunk, valami jót elindítunk, az visszatér hozzánk. Ezért keresi ösztönösen minden ember az Istent.
TELJESSÉG
Nézzük az esőcseppeket. Minden csepp különálló kis lény. Ám ahhoz, hogy a felemelkedjen a tengerből vagy a földről, és útja végén ugyanoda térjen vissza, szükséges, hogy a többi kis cseppecskével együtt összefolyjon. Csak így van esélye arra, hogy a sok ezer kilométeres utat megtegye, önmagában vállalkozása sikertelenségre van ítélve. A kis cseppek így erekké szerveződnek, az erekből patakok lesznek, amik folyókká duzzadnak, és végül így érik el együtt a tengert.
Figyeljük meg, hogy minden élő ezt a mintázatot mutatja, nevezetesen a FA mintázatot, mint önszerveződési formát. Így működik minden, ami él: ereink, tüdőnk, fák, folyók… Ezeknek az egymásba fonódó alakzatoknak a felépítését, működését ugyanaz a minta irányítja. Így fognak össze a SZERVes közösségek is önszerveződő, önvezérelt közösségek hierarchikus rendszerévé. Egy közösség addig él, amíg közösek a célok – vissza a Forráshoz – és a rítusok is ugyanazt jelentik a közösség számára. Ezek szervezik és tartják ugyanis egyben a KÖZÖSsÉGet.
KIESÉS
Sajnos mára szétestek ezek az évezredekig jól működő közösségek: a vármegyék, a járások, a faluközösségek és a családok is. Ennek a szétesésnek látszólag olyan külső okai vannak, hogy egy szűk csoport magához vonta az irányítást minden szinten és nekünk pedig bemagyarázták, hogy a mi érdekünkben történik mindez. Így épült fel az egyénektől, a családoktól, a falvaktól, járásoktól, megyéktől, országoktól ellopott önrendelkezési jogból hatalmas és kusza piramis, a globális világhatalom.
Korábban a konfliktusokat helyi szinten megoldották /és valóban megoldották/, ma már azonban a legkisebb problémákkal is Brüsszelig kell futni. Lassan már semmit sem választhatunk meg szabadon, mindenről értelmetlen rendelkezések születnek. Az országhatárok megszüntetésével hamarosan létrejön a fogyasztói társadalom, a totális terror. /Hogy ez hogyan fog kinézni, arról a Hülyék paradicsoma c. film mutat szerintem valós képet./
Olyan ez, mint egy betegség. A közösségek sérülése az őt éltető táj sérülésein látható. A VáRoSok csápjaikkal mindent elszívnak a falvak elől, ami éltet, táplál, és VíRuSokként csak a mérget juttatják vissza: szemetet, manipulált élelmiszereket, reklámokat, TV műsorokat…
Ezek csak látszólag külső okok. Valójában minden belül van, a betegségek is, azért bomlottak szét a jól működő közösségek, mert beléjük férkőzött a hazugság és a közöny. Az EGÉSZsÉG így belül bomlott meg lelki és szellemi szinten. És mi asszisztálunk hozzá, ki-ki a maga módján, ki érdekből, ki közönyből, de mi csináltuk!!!
HAZATALÁLÁS
Csak a szabad akarattal rendelkező emberek képesek újraépíteni a világot! Azok, akiknek az agyát még nem mosta szét a kötelező „életfogytig tartó oktatás”. Akiknek a nem nem, az igen igen, józan paraszti ésszel gondolkodnak, nemüket nem maguk választják, hanem a Teremtőtől kapták. Csak azokra lehet számítani, akik NEM-et mernek mondani a hazugságra, a közönyre, a mai beteg világra, vagyis a szabad és nemes emberekre.
Ugyanúgy, ahogyan az esőcseppekben, a közösségekben is fel kell, hogy lobbanjon újra a vágy: Vissza a Forráshoz! A jövő közösségeinek minél nagyobb és teljesebb önállóságra, önellátásra kell törekedniük, működésüket ne a politikai, gazdasági és társadalmi kényszerek befolyásolják, hanem a Gondviselés RENDje!
A következő részben ezeket az erkölcsi alapelveket nézzük meg.
Szeretettel: Feketéné Réka
Forrás: Géczy Gábor: Az égig érő fa
|